8 Mart 2012 Perşembe

Kutlu Olsun

Bugün için az önce sosyal medyada rastladığım bir alıntı tek başına yeterince anlamlı bence:


Dövülen, sövülen, sokak ortasında bıçaklanan, çocuğunun gözü önünde silahla vurulan, 13 yaşında; 5 inek karşılığı 70 yaşında ki adama satılan, sadece sevdiği adamla beraber olmak istediği için namuslarını kirlettiği gerekçesiyle abilerine katlettirilen kadınların günü bugün. Günde 14 saat çalışan emekçi kadınların, biraz fazla makyaj yapan 'yollu' kadınların, mini etek giydiği için 'tecavüze davetiye' çıkaran kadınların günü bugün.Kutlu olsun.Bir süredir farkındalık adına medyada yer alan gerek sivil, gerek kurumsal veya devlet (tutarsızlık içinde olmakla beraber) eliyle yapılan birtakım çağrı ve kampanyalar bugünlerde tavan yapmış durumda. Her yıl olduğu gibi.

Geçen yıl da dile getirdiğim gibi, bu çabaların "sinekleri öldürmek"ten öteye gidemeyeceğini ve asıl çözümün "bataklığı kurutmak"tan geçtiğine inansam da, farkındalık için bunlar da olsun diyorum. Giderek daha çok kan döküleceğini öngörmeme rağmen.

Nasılsa yeterince uyuştuk değil mi?


Not: Şimdi bu "bataklık kurutma" lafını erkek katliamı olarak algılayacak bir sürü sazan çıkacaktır. Haydi saldırın.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen çekinmeyiniz, yorumlayınız, tartışalım =)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...